W dniach 18-19 maja 2022 r. w Łodzi organizowane są Ogólnopolskie Targi Innowacji Polskich Uczelni i Ośrodków Badawczych pn. PACCT SCIENCE BUSINESS INNOVATION EXPO 2022. Wydarzenie jest organizowane na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki wraz ze wsparciem Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACCT).

PACCT SCIENCE BUSINESS INNOVATION EXPO 2022 to pierwsze w Polsce wydarzenie będące zarazem targami wynalazczości oraz forum wymiany wiedzy i doświadczeń skierowane głównie do polskich przedsiębiorców. Po raz pierwszy w jednym miejscu świat biznesu będzie miał możliwość zapoznania się z najciekawszymi rozwiązaniami i usługami oferowanymi przez polskie środowisko naukowe reprezentowane przez uczelnie i instytuty badawcze. Prezentacja potencjału badawczego polskiej nauki zostanie uzupełniona wystąpieniami przedstawicieli funduszy wspierających komercjalizację i transfer technologii, które finansują wdrożenia innowacyjnych technologii w polskich przedsiębiorstwach.

W PACCT SCIENCE BUSINESS INNOVATION EXPO 2022 uczestniczyć będzie ok. 800 osób oraz ok. 100 wystawców. Przedsięwzięcie jest nieodpłatne dla gości targowych i wystawców. Uniwersytet Wrocławski będzie reprezentować Centrum Transferu Technologii, którego pracownicy zaprezentują wybrane osiągnięcia technologiczne oraz dorobek naukowy badaczy UWr.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie targów: www.psbi.pl