CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII

Jednostka powołana w celu wsparcia potencjału naukowego i technologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz transferu wyników prac naukowych do gospodarki, w szczególności, poprzez komercjalizację bezpośrednią.

Centrum Transferu Technologii jest jednostką ogólnouczelnianą, powołaną w celu wsparcia potencjału naukowego i technologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz transferu wyników naukowych do gospodarki. Zasadniczym celem działania tej jednostki jest komercjalizacja bezpośrednia wyników badań naukowych.

Warto pamiętać o istotnej roli CTTów – chociaż zajmują się kontaktami z biznesem, nie są to jednostki o charakterze czysto biznesowym, jak np. spółki celowe. Ich charakter jest bardziej doradczy i pomocniczy – bezpośrednio wspierają naukowców  w procesach pozyskiwania środków na innowacyjne badania, organizacji warunków formalnych do współpracy z przemysłem, komercjalizacji i promocji wyników badań.

Najważniejsze korzyści współpracy z CTT

• uzyskanie wsparcia w identyfikowaniu wyników badań, które mogłyby stać się przedmiotem transferu i komercjalizacji oraz oceny potencjału rynkowego wyników,
  • możliwość udział w szkoleniach i warsztatach
  • możliwość promocji wyników badań naukowych

Maciej Kamiński

Anna Simińska

Specjalista

Justyna Czeszejko-Sochacka

Specjalista

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji zgodnie z polityką prywatności
This site is registered on wpml.org as a development site.