Punkt Konsultacyjny Przedsiębiorczości Akademickiej UWr

zdjęcie przedstawiające postać piszącą coś na laptopie

Punkt Konsultacyjny Przedsiębiorczości Akademickiej UWr

Jeśli jesteś studentem, absolwentem lub pracownikiem Uniwersytetu Wrocławskiego i posiadasz innowacyjny pomysł na zgłoś się do Centrum Transferu Technologii! Nasz zespół posiada praktyczne doświadczenie w zakresie tworzenia i prowadzenia własnych projektów biznesowych, którym chętnie się z Tobą podzieli.

Co oferuje Punkt Konsultacyjny Przedsiębiorczości Akademickiej UWr?

Wsparcie w przygotowaniu biznesplanu

Pomożemy w zaprojektowaniu modelu biznesowego od ogólnego pomysłu do planu jego realizacji. Wskażemy kamienie milowe – najważniejsze etapy na drodze do sukcesu Twojego przedsięwzięcia.

Kontakt z instytucjami otoczenia biznesu

Jako część Uniwersytetu Wrocławskiego korzystamy z szerokiej sieci kontaktów przedsiębiorstw oraz instytucji, które mogą być przydatne w realizacji Twojego projektu. Pomożemy skontaktować się z instytucjami udzielającymi wsparcia lokalowego, finansowego czy infrastrukturalnego.

Promocja Twojego biznesu

Uniwersytet Wrocławski wspiera inicjatywy tworzone przez studentów, absolwentów i pracowników. Jeśli chciałbyś, abyśmy podzielili się ze światem Twoją inicjatywą skontaktuj się z nami.

Pomoc w znalezieniu finansowania

Brak środków na realizację zamierzeń biznesowych to istotna bariera psychologiczna w myśleniu o własnej działalności. Pomożemy Ci zapomnieć o tych ograniczeniach wskazując drogę do uzyskania potrzebnego finansowania. Think big!

Dlaczego warto skorzystać z naszego wsparcia?

Wsparcie od praktyków

W zespole CTT pracują osoby posiadające doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy i pozyskiwaniu środków na jej prowadzenie.

Szeroki zakres działalności

Uniwersytet Wrocławski kształci zarówno w obszarze nauk ścisłych jak i społecznych i humanistycznych.

Sieć współpracy

Uniwersytet Wrocławski posiada szeroką sieć kontaktów i współpracy w różnych branżach – od przemysłu, przez sektor publiczny i samorządowy oraz instytucje otoczenia biznesu

Praktyka

Uczelnia to nie tylko książki i zajęcia. W CTT dążymy do tego, aby wiedza była wykorzystywana w praktyce i jesteśmy ukierunkowani na nawiązywanie współpracy z biznesem.

Marka Uczelni

Siłą Uczelni jest jej renoma, która otwiera wiele drzwi. Dzięki współpracy z UWr uzyskasz szansę na przyspieszenie rozwoju Twojej firmy.

Wiedza ekspercka

Z doświadczenia i dorobku naszych naukowców korzystają największe firmy polskie i zagraniczne. Może Twoja będzie kolejna?

Jak skorzystać z naszego wsparcia? (FAQ)

Jak się z nami skontaktować?

Poniżej znajdziesz Formularz kontaktowy. Wystarczy go wypełnić a nasz zespół skontaktuje się z Tobą. Jesteśmy elastyczni – możemy spotkać się osobiście, chociaż w dobie pandemii łatwiej będzie skontaktować się na MS Teams.

Jaki jest zakres wsparcia Punktu Konsultacyjnego?

Mimo najszczerszych chęci nie będziemy w stanie przygotować za Ciebie kompletnego biznesplanu czy wniosku o dofinansowanie. Stawiamy na rozwój Twojej kreatywności – odezwij się do nas, pokaż to nad czym do tej pory pracowałeś a my zrobimy wszystko co w naszej mocy aby pomóc Ci dopracować pomysł. Udzielimy praktycznych wskazówek, jeśli jednak coś przekroczy nasze możliwości organizacyjne wskażemy Ci kierunek do kogo się udać aby uzyskać potrzebne wsparcie.

Z jakimi partnerami współpracujemy?

Do najważniejszych Instytucji Otoczenia Biznesu, z którymi współpracujemy najczęściej należą Wrocławski Park Technologiczny, którego ofertą dzielimy się w pozostałych zakładkach w dziale „Przedsiębiorczość Akademicka” oaz centrum kreatywności i biznesu Concordia Design Wrocław które są naszymi strategicznymi partnerami w zakresie rozwoju przedsiębiorczości.

Dodatkowo warto pamiętać, że Uniwersytet Wrocławski to duża instytucja, która współpracuje z wieloma podmiotami gospodarczymi – pracownicy naukowi których znasz z wykładów czy ćwiczeń nie zajmują się tylko dydaktyką. Często są zaangażowani w różne projekty badawcze i wdrożeniowe realizowane we współpracy z dużymi firmami, w których chętnie podjąłbyś współpracę po zakończeniu studiów. Może warto zaangażować się w inicjatywy wydziałowe np. działalność kół naukowych?

Kto może skorzystać ze wsparcia Punktu konsultacyjnego?

Dedykujemy nasze wsparcie osobom związanym z Uniwersytetem Wrocławskim – studentom, absolwentom, pracownikom naukowym.