Made in Wrocław

Made In Wrocław 2022

Future Mindset to hasło Made in Wroclaw 2022! Szósta edycja tej wyjątkowej konferencji poświęconej biznesowi i innowacjom odbędzie się 18 października 2022 roku! Tym razem będzie okazją do rozmów o różnych obliczach i scenariuszach biznesu, technologii oraz modeli pracy. Zajrzymy także w kosmos, aby przyjrzeć się przyszłości naszej planety.

Uniwersytet Wrocławski reprezentować będzie Centrum Transferu Technologii wraz z zespołem dra Tymoteusza Sawińskiego. Informacyjno-edukacyjny projekt pt. „Czy wiesz czym oddychasz – kampania informacyjno-edukacyjna na rzecz czystszego powietrza” idealnie wpisuje się w strefę tematyczną Zielony Ład. Projekt łączy w sobie aspekty naukowe (prognozowanie jakości powietrza, pomiary jakości powietrza) oraz praktyczne, wychodząc naprzeciw aktualnym problemom środowiskowym i oczekiwaniom społecznym, takim jak poprawa jakości powietrza czy powszechny dostęp do wiarygodnej informacji o zanieczyszczeniach powietrza w miejscu zamieszkania.
Zaproponowane przez zespół dra Sawińskiego podejście do działań edukacyjnych, wykorzystujące najnowsze zdobycze nauki, umożliwia znaczne wzbogacenie procesu edukacyjnego i zwiększenie wiarygodności prezentowanych treści – możemy wszak odnosić się nie tylko do teorii, ale również, dzięki naszym prognozom i wynikom pomiarów – do zapisu rzeczywistych procesów i zjawisk dziejących się w najbliższym otoczeniu, tu i teraz. Co ważne, z tych narzędzi może korzystać każdy – są one ogólnie dostępne, cały czas prowadzone są prace nad ich rozwojem.