WPT

Przyszłość trzeba zaprojektować, zrób to razem z WPT!

We Wrocławskim Parku Technologicznym mieszkańcy naszego miasta tworzą społeczność ludzi przedsiębiorczych. To właśnie tutaj skupiono kilkutysięczną społeczność przedsiębiorców, działaczy społecznych, specjalistów z różnych branż, którzy na co dzień swoim działaniem projektują przyszłość. Stań się jej częścią!

Czy wiesz, czym tak naprawdę zajmuje się Wrocławski Park Technologiczny?

WPT to przestrzeń, w której swoją przyszłość może projektować biznes w każdej skali. Kompleksowe produkty i usługi biznesowe opisuje program rozwoju biznesu Stellar Hub –firma może dowolnie łączyć proponowane przez WPT produkty i usługi, w zależności od swoich potrzeb. Działają tu firmy innowacyjne, przedsiębiorcy i naukowcy z sektora badawczo-rozwojowego, a także spółki lokujące swoje działy badawczo-rozwojowe. W WPT miejsce dla siebie znajdą zarówno startupy, przedsiębiorstwa z sektora MSP, jak i duże, międzynarodowe firmy.

Inwestycje w innowacje to bez wątpienia przyszłość nowoczesnej gospodarki. Jednak inwestycją może być nie tylko kapitał, ale i odpowiednie zaplecze czy biznesowe know-how, dlatego też WPT dostarcza go również wspierając rozwój młodych firm prowadząc m.in. inkubatory przedsiębiorczości.

Twój innowacyjny pomysł może przerodzić się w rynkowy sukces

Inkubatory przedsiębiorczości to przestrzeń na dobry start w biznesie! Na preferencyjnych warunkach, innowacyjne pomysły przedsiębiorców mogą przeradzać się w ich rynkowe sukcesy. Dołączające do WPT startupy mogą skorzystać z preferencyjnych warunków najmu powierzchni biurowych oraz infrastruktury badawczo-rozwojowej  – laboratoriów i prototypowni. Dzięki temu nakłady finansowe, które musi ponieść na starcie przedsiębiorca, są zdecydowanie mniejsze. Startupy działające w inkubatorach Wrocławskiego Parku Technologicznego mogą korzystać ze wsparcia w zakresie prowadzenia biznesu, a także uczestniczyć w spotkaniach pozwalających na zdobycie know-how oraz nowych kontaktów biznesowych.

Specjalistyczna przestrzeń warsztatowo-koncepcyjna dla wrocławskich studentów

Prowadzisz prace nad projektem wymagającym odpowiedniego zaplecza, który w przyszłości może stać się dobrym pomysłem na biznes? Możesz rozwijać go w ACADEMIC BOX, przestrzeni warsztatowo-koncepcyjnej, dedykowanej studentom działającym w kołach naukowych z wrocławskich uczelni wyższych. Jest to unikatowy w skali kraju program wspierający studenckie inicjatywy. Umożliwia on studentom zrzeszonym w kołach naukowych bezpłatne korzystanie z zaplecza, które pozwala na rozwijanie projektów naukowych w komfortowych warunkach.

Czy wiesz, że w WPT znajduje się kompleks laboratoriów o łącznej powierzchni ponad 6,3 tys. mkw.?

Częścią kompleksowego zaplecza technologicznego dla biznesu są także nowoczesne laboratoria i prototypownie, wyposażone w światowej klasy sprzęt. Tworzą one zaawansowaną technologicznie infrastrukturę, dzięki której możliwe są badania pozwalające na zmienianie nowatorskich pomysłów w produkty, mogące konkurować na światowych rynkach. Tu od pomysłu do produktu jest tylko jeden krok.

Zakład Doświadczalny WPT na najwyższym poziomie

Zakład Doświadczalny Wrocławskiego Parku Technologicznego to unikatowa w skali kraju, zaawansowana technologicznie instalacja produkcyjna. Dostosowana jest do potrzeb branży lifescience, szczególnie sektora żywności, suplementów diety i preparatów bioaktywnych. Specjalistyczną instalację znajdującą się w Zakładzie Doświadczalnym wykorzystać można do testowania technologii, up-scalingu, weryfikacji założeń oraz optymalizacji procesów produkcyjnych. Umożliwia ona również wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, prowadzenie prac badawczo-rozwojowych, transfer technologii, przeprowadzenie fragmentu lub całości procesu produkcyjnego. Zakład Doświadczalny jest ściśle powiązany z działalnością Klastra Nutribiomed, który umożliwia współprace pomiędzy przedsiębiorca i oraz naukowcami, zaangażowanymi w proces transferu technologii sektora life science.

Eksperci WPT prowadzą zaawansowane szkolenia, a także świadczą usługi doradcze i proinnowacyjne związane m.in. z analizą laboratoryjną, obsługą aparatury badawczej, transferem technologii, systemami jakości czy też optymalizacją produkcji.

W WPT możesz również skorzystać z programu staży i praktyk dla studentów wrocławskich uczelni!

Dołącz do nas i zaprojektuj Twoją przyszłość razem z WPT!

Wrocławski Park Technologiczny